Licencjat z Przygotowania Motorycznego w Sporcie

Od Certyfikatu Do Stopnia Naukowego – Magistra · Poland

STUDIOWANIE ONLINE · OPCJE PŁATNOŚCI · MARZEC 2024  

Witaj w Setanta College

Witaj w Setanta College, międzynarodowo uznanej placówce kształcenia w dziedzinie wszystkich aspektów przygotowania motorycznego i ludzkiego „performance” i rozwoju.

Setanta College to uczelnia oferująca kursy sportowe w trybie nauki hybrydowej.

Szkoła dąży do zapewnienia studentom specjalistycznych kursów, studiów licencjackich oraz magisterskich i doświadczenia edukacyjnego opartego na najwyższej jakości, oraz postępowego nauczania prowadzącego do większej specjalizacji, świadomości i zrozumienia wraz z silną komponentą praktyczną tychże kursów.

Nasza misja polega na dostarczaniu edukacji, praktycznych zastosowań i wnikliwego spojrzenia na problemy przygotowania motorycznego redefiniującym branżę edukacyjną  na poziomie lokalnym i globalnym.

Naszym celem jest udostępnienie specjalistycznej wiedzy w praktyce branżowej i wzbogacanie bazy wiedzy o nowatorskie spojrzenie na temat przygotowania motorycznego, aby przyczynić się do szybszego rozwoju wiedzy z zakresu przygotowania motorycznego i ludzkiego „performance”.

Dołącz do nas — zobaczmy, co razem możemy osiągnąć.

Krótko o Setanta

Setanta College został założony przez Liama Hennessy’ego BA, MSc, PhD, FRAMI, byłego międzynarodowego lekko atletę w skoku o tyczce.

Hennessy to fizjolog wysiłku i trener siły, którego prace były publikowane w wielu czasopismach naukowych.

Pracował i konsultował on między innymi  z europejskimi klubami piłkarskimi we Włoszech (Atalanta), Niemczech (Bayern Monachium) oraz Hiszpanii (FC Barcelona).

Liam był również szefem przygotowania motorycznego w Irlandzkim Związku Rugby ( Irlandia to absolutna czołówka światowa) , Irlandzką drużyną olimpijską,  oraz jako trener fitness golfisty Padraiga Harringtona, trzykrotnego zdobywcy turniejów wielkoszlemowych.

Liam zauważył, że istnieje potrzeba lepiej wykwalifikowanych ekspertów w dziedzinie treningu siłowego i kondycji fizycznej, więc zaprojektował kursy, który skupiają się na tej dziedzinie.

W projektowanie kursów Setanta College biorą udział takie znakomitości przygotowania motorycznego jak Des Ryan, Ian Jeffereys czy Brian Mann.

Uczelnia ma swoje placówki na całym świecie. Inne miejsca nauczania to Thurles w Irlandii,  Londyn (UK), Karnataka w Indiach, Stellenbosch w Republice Południowej Afryki, Pensylwanii i Florydzie w Stanach Zjednoczonych, oraz we Włoszech (Treviso).

Kadra

W Setanta Polska nasi wykładowcy są ekspertami w swojej dziedzinie i posiadają kwalifikacje na poziomie magistra lub doktora. Są wykwalifikowanymi i doświadczonymi trenerami przygotowania motorycznego oraz naukowcami zajmującymi się ludzką wydajnością w sporcie. Pochodzą z różnych środowisk, w tym z drużynowych i indywidualnych dyscyplin sportowych, wszystko po to, żeby dostarczyć naszym studentom najaktualniejszą wiedzę teoretyczną oraz wzbogacić tą wiedzę swoim praktycznym doświadczeniem.

Co mogę z tym zrobić później?

Kwalifikacje Setanta są rozpoznawane na całym świecie. Wszystkie największe ciała akredytujące w przygotowaniu motorycznym takie jak NSCA, UKSCA czy ASCA wysoko cenią studentów zdobywające nasze kwalifikacje.

Czym Setanta różni się od innych?

Kwalifikacje Setanta Polska standardem i jakości przodują w branży trenerskiej. Kursy zostały zaprojektowane przez takie znakomitości przygotowania motorycznego jak Liam Hennesy, Des Ryan czy Ian Jeffreys. Są to osoby, które dzielą między sobą ponad 90 lat doświadczenia w przygotowaniu motorycznym, na różnych jego stopniach zaawansowania, od sportu amatorskiego poprzez trening sportowy dzieci i młodzieży aż do rozgrywek rangi światowej i sportu profesjonalnego.

Rozpoczynanie edukacji z Setanta College to tak naprawdę wejście na ścieżkę rozwoju. W Polsce mamy teraz dostęp do różnej maści kursów, niektóre są gorsze, inne lepsze jednak wszystkie z nich oferują brak kontynuacji w rozwoju.

Kursy Setanty są częścią ścieżki rozwoju w karierze trenera przygotowania motorycznego. Możesz rozpocząć o podstawowego certyfikatu przygotowania motorycznego, jeśli poczujesz, że to jest to kontynuuj swoją edukację kończąc Wyższy certyfikat z przygotowania motorycznego, który stawia cię w doskonałej pozycji, by zacząć licencjat lub studia magisterskie z przygotowania motorycznego.

Edukacja w Setanta College opiera się na modułach, także ukończenie poszczególnych kursów i ich modułów automatycznie zbliża cię do osiągnięcia ostatecznego tytułu – magistra przygotowania motorycznego.

Jak jest różnica pomiędzy akredytacją np. (UKSCA czy ASCA) a edukacją z Setanta College?

Edukacja i akredytacja to tak naprawdę 2 różne rzeczy.

Edukacja to bardziej długotrwały proces kształtowania się nas jako trenera, gdzie przyswajamy informację z różnych zakresów materiału, takich jak anatomia , fizjologia, pedagogika itp. Edukację i akredytację można by porównać do nauki jazdy (edukacja) i egzaminu na prawo jazdy (akredytacja). Nauka jazdy to zdobywanie informacji o budowie samochodu, nauka przepisów i wszelkich informacji związanych z ruchem drogowym i bezpieczeństwem, jak i również sama praktyka w prowadzeniu samochodu. Ćwiczenie „zatoczek”, jazdy w mieście czy na trasie. Egzamin na prawo jazdy (akredytacja) to nic innego jak sprawdzenie naszych kompetencji w danej dziedzinie – w tym przypadku sprawdzenie, czy spełniamy wymagany poziom wiedzy i zdolności manualnych, by zostać dopuszczonym do poruszania się po drodze publicznej.

W przygotowaniu motorycznym jest identycznie – edukujemy się, powoli dojrzewając jako trenerzy, nabieramy wiedzy ( z każdym ukończonym modułem) oraz doświadczenie w pracy trenerskiej  a później sprawdzamy się podchodząc do procesu akredytacji, by sprawdzić, czy posiadamy wymagany poziom wiedzy jak i zdolności trenerskich.

Zarys kursu

Ścieżka kształcenia w zakresie przygotowania motorycznego  Setanta College to stopniowa droga do uzyskania atrakcyjnej i popularnej kwalifikacji zawodowej. Zawiera ona łącznie 18 modułów, umożliwiających zdobycie uznanych w branży certyfikatów na różnych etapach kształcenia, od stopnia Podstawowego certyfikatu po stopień magistra przygotowania motorycznego.

Ścieżka ta została zaprojektowana w celu jak najlepszego przygotowania specjalistów od coachingu, zdolnych do pracy w zakresie przygotowania motorycznego, zdrowia i fitness oraz dziedzin związanych z szeroko rozumianą aktywnością fizyczną. Umożliwia również zdobycie przez uczącego się wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą na długofalowy rozwój programów sportowych, zdrowotnych i fitness, aktywności fizycznej oraz treningu siłowego i kondycyjnego.

Dostarczenie kursu

Wykłady odbywają się w naszej klasie online, każdy moduł trwa trzy miesiące. Studenci uczestniczą również w warsztatach praktycznych w Centrum Treningowym (lokacja zostanie ujawniona w Czerwcu), gdzie mogą uczyć się praktycznych elementów programu od naszych doświadczonych wykładowców. Warsztaty te pozwalają również studentom na spotkanie się z innymi uczestnikami kursu.

Zapisy na kurs

Następny nabór na Ścieżkę edukacyjną przygotowania motorycznego  rozpoczyna się w marcu 2024 roku.

Etap 1

Etap 2

Po uzyskaniu stopnia licencjata w zakresie przygotowania motorycznego absolwenci mogą kontynuować edukację na 3 różnych studiach magisterskich

1)           Magister w zakresie „performance coaching”

2)           Magister w zakresie  psychologii sportu

3)           Magister w zakresie rehabilitacji w sporcie